PLÁŠTĚNICE


Turinské plátno


Evangelium o utrpení Krista


Dva dokumentární filmy o tzv. Turinském plátně, což je plátno, do něhož bylo zavinuto tělo Ježíše Krista při pohřbu. Z tohoto plátna vstalo jeho tělo z mrtvých.

První film sleduje velkopáteční události, jak jsou podané v evangeliích, a spojuje je se stopami, které po nich zachovalo Turinské plátno. Ve filmu se proplétají církevní reálie a velkopáteční bohoslužebná hudba s citacemi evangelií a se zprávou o výsledcích bádání vědců, kteří plátno za použití nejmodernějších metod zkoumali.


S českými titulky


Další film o pohřebním plátnu (z YouTube)

Turinské plátno - nové důkazy

Dokumentární film vypráví o vědeckém zkoumání plátna a zabývá se hlavně problematikou datování vzniku plátna. Vysvětluje, proč radiokarbonová metoda datování určila jako dobu vzniku 13. - 15. století.


Český dabingTechnické poznámky k prvnímu filmu „Pláštěnice“

Využijte možnost zvětšit obraz videa na celou obrazovku - klikněte na tlačítko vlevo od ovládání hlasitosti (na dolní liště přehrávače pod přehrávaným obrazem). Celoplošné zobrazení můžete kdykoliv zrušit tlačítem Esc (na klávesnici vlevo nahoře).

Zde se přehrává videosoubor ve vyšší kvalitě (512*382 / bitrate 900 kB/s).
Druhá verze s nižším rozlišením (může však nakonec dávat lepší obraz než první verze): tady (360*268 / bitrate 500 kb/s).FLV soubor (ten s vyšším rozlišením) ke stažení plastenice512.flv (rozlišení 512*384, bitrate 900, velikost 459 M), nebo v menším rozlišení: plastenice.flv (rozlišení 360*268, bitrate 500, velikost 267 M).
České titulky v UTF: plastenice.srt (časování posunuté pro přehrávání na webu)

Video soubor ve formátu AVI (doporučuji - lepší kvalita než FLV) si můžete stáhnout:
Plaschanitsa.avi (v rozlišení 720*540, velikost 402 M).
České titulky ve Win 1250: plastenice-win1250.srt (bez posunu časování)

K druhému filmu „Nové důkazy“

FLV soubor ke stažení Turinske_platno-nove_dukazy.flv (rozlišení 640*350, bitrate 500, velikost 210 M).Hlavní rozcestník pravoslavných filmů

NAVRCHOLU.cz