Svatá Rus

Starší dokumentární film z Ruska (černobílý)

O obnovování církevního života v Rusku na začátku devadesátých let XX. století

Dokument obsahuje nejen svědectví o stavu Ruské církve a ruské společnosti na začátku devadesátých let, ale především zajímavé myšlenky umožňující hlouběji proniknout do ruského uvažování, do sebereflexe ruského Pravoslaví a potažmo Pravoslaví obecně.Přehrávání v HTML5 je zde.


Využijte možnost zvětšit obraz videa na celou obrazovku - klikněte na tlačítko vlevo od ovladače hlasitosti (který je na dolní liště přehrávače pod přehrávaným obrazem úplně vpravo). Celoplošné zobrazení můžete kdykoliv zrušit tlačítem Esc (na klávesnici vlevo nahoře).Kvalita přehrávání:
FLV soubor s filmem k přehrávání na webu byl připraven ve dvou mutacích kvality.
Vyberte si podle rychlosti vašeho internetového připojení.
Lepší kvalita: rozlišení 512 x 384, bitrate 768 Kbps (určeno pro přehrávání s rychlejším internetovým připojením).
Horší kvalita: rozlišení 320 x 240, bitrate 384 Kbps (určeno pro přehrávání s pomalejším internetovým připojením).

Toto je vyšší kvalita. V nižší kvalitě (ale s menším objemem přenášených dat) si můžete film přehrát zde: svata-rus2.htm.Technická poznámka:
Videosoubor vznikl digitalizací starší VHS nahrávky. Ani tenkrát kdysi v době nahrávání z televize na video (to bylo začátkem devadesátých let) nebyl záznam zcela kvalitní. V průběhu bezmála dvou desetiletí, kdy záznam "odpočíval" na pásku videokazety, se pronikavě zvýšil šum a prakticky bylo zničeno podání barev. Při digitalizaci bylo už jedinou cestou jak zachránit kvalitu obrazu, úplné odstranění zbytku barev a spolu s tím i barevného šumu. Tím vznikl obraz sice pouze černobílý, ale v kvalitě, která je únosná pro shlédnutí tohoto zajímavého dokumentárního pořadu.Délka filmu: 37:55 min. Jazyk filmu: česky.

Přehrává se video soubor uložený na našem serveru.

Tento videosoubor ve formátu FLV (verzi trochu kvalitnější, než se přehrává na webu, - bitrate 700 Kbps) si můžete od nás stáhnout: svata-rus700.flv (239 M)

Video s tímto filmem si zde můžete stáhnout v rozlišení 512*384 a s vyšší bitrate jako soubor AVI: svata-rus.avi (velikost 258 M)


Technická podpora pro přehrávání stažených videosouborů s přiloženým souborem s českými titulky.

Máte-li pomalé internetové připojení a on-line přehrávání filmu je kvůli tomu trhané nebo přerušované, můžete si buď video soubor stáhnout k sobě a přehrávat si jej posléze doma z disku Vašeho počítače, nebo můžete při prvním on-line přehrávání vypnout zvuk a film nesledovat (okno s webou stránkou s přehrávajícím se filmem si minimalizujte), a teprve po úplném dokončení tohoto "ignorovaného" přehrávání si - aniž byste opustili webovou stránku s filmem nebo zavřeli okno s touto webovou stránkou(!) - film pusťte znovu; při takovémto druhém přehrávání je už celý soubor s filmem v paměti Vašeho počítače a přehrávání je tedy plynulé. (Můžete také krátce po zahájení prvního přehrávání stisknout na dolní liště okna přehrávače stopku /nebo jednou kliknout do obrazu/, přehrávání se pozastaví, ale soubor se přesto dál stahuje do vašeho počítače; a když je na dolní liště vidět, že je stažený, pak prostě opět zmačknete na dolní liště přehrávání šipku přehrávání /nebo znovu kliknete do obrazu/ a stažené video se plynule přehraje.)
Další informace k přehrávání FLV souborů viz naši stránku technické podpory


Hlavní rozcestník pravoslavných filmů

NAVRCHOLU.cz